Ciekawostki,  Osobiste,  Pozostałe

Zorganizujmy warsztaty Kanzashi?

Od jakiegoś czasu coraz mocniej zastanawiam się nad zorganizowaniem warsztatów hana tsumami kanzashi. Rzuciłam na jednym z forów zapytanie czy w ogóle ktoś by chciał i odzew mnie zaskoczył.

Nigdy takich warsztatów nie organizowałam, ale nie znaczy, że nie można tego zrobić? Postanowiłam troszkę poszperać w internecie i sprawdzić co i jak. W pierwszej kolejności to lokal. Niestety jest duży kłopot z tym i bardzo często osobom prywatnym jest utrudniane wynajęcie lokali na takie warsztaty – a szkoda. Nim zacznę poważnie o tym myśleć to chciałabym się dowiedzieć, czy w ogóle ktoś byłby na nie chętny?

Termin – czerwiec a dokładnie koniec czerwca 20 lub 27 czerwca bo w tym terminie jest wolna sala którą mam na oku. Warsztaty czasowo trwać mają od 10 do 15. Czyli bite 5 godzin dłubania, tworzenia i zabawy. Ilość uczestników niestety ograniczona do liczny 20-25 osób bo na tyle jest przeznaczona sala. Technika – moja czyli nie robimy ze wstążek a z materiału – trudniej – ale i też ciekawiej – chcę Wam pokazać tę technikę chciałabym, aby był to ukłon w stronę Mistrzów Japońskich tej techniki a zarazem przybliżenie rodzimej techniki Mistrzów. Na początku krótka informacja o kanzashi a potem tylko robótki ręczne. Co do prowadzącej – no niestety ja 🙂 i może Kinga z Krakowa jeśli się ugadamy 🙂

Bez nazwy45 2

Jest to dla mnie ważne. Chciałabym ruszyć troszkę i wprowadzić warsztaty jako sposób na naukę ale nie tylko – dzięki nim można poznać wspaniałych ludzi, którzy robią co ja, poznać nowe techniki, podglądnąć coś u innych a przede wszystkim dobrze się bawić. Jeśli ktoś byłby chętny na takie warsztaty w mieście GLIWICE proszę o kontakt – chciałabym poznać szacunkowo ilość osób chcących brać udział w tych warsztatach. Wystarczy przez facebooka bądź za pomocą formularza dostępnego w zakładce „o mnie”.

Proszę piszcie i zorganizujmy takie warsztaty razem 🙂