Ciekawostki,  Osobiste,  Pozostałe

Zaczynamy od nowa.

Witajcie ponownie.

Większość z was zastanawiała się dlaczego tak bardzo zaniedbuję swój stary blog. Odpowiedź jest bardzo prosta – tworzyłam właśnie to, gdzie się znajdujecie. Myślicie pewnie – dlaczego? Otóż wszystko wyjaśnię w krótkich zdaniach i mam nadzieję, że nowa forma bloga przypadnie do gustu.

Poprzedniego bloga prowadziłam tylko dlatego, iż w momencie rozpoczynania pracy z kanzashi nie było żadnych polskich źródeł o tym rękodziele. Jeśli były to tylko i wyłącznie galerie gotowych prac, a technika i instrukcje wykonania były ścisłą tajemnicą artysty. Chciałam to zmienić. Dzielenie się wiedzą to podstawa przecież nie zabiorę jej do grobu a może znajdzie się gro osób, które i mnie czegoś mogą nauczyć. Człowiek uczy się całe życie.

Zapowiadałam wielkie zmiany i tak też się stało. Powstał mój profil na popularnym portalu społecznościowym – facebook, nowe projekty, zamówienia i kontakty. Coś wspaniałego, poznałam wielu ludzi, którzy tak jak ja zaczynali od Sailor Moon a teraz ich dziecinna zabawa przerodziła się w pasję. Wiele komentarzy, wiele maili i jeszcze więcej privów wymienionych z pasjonatami Japonii zmotywowały mnie do stworzenia kompleksowej strony poświęconej hana tsumami kanzashi, ale nie tylko. Prawdopodobnie niektóre artykuły będą się powtarzały z mojego starego bloga, ale mam nadzieję, iż uda mi się wpleść w nie coś nowego i godnego przeczytania.

Tak więc witam na mojej nowej stronie poświęconej tej pięknej sztuce tworzenia hana tsumami kanzashi.