Instrukcje,  Kanzashi,  Pozostałe

Technika – mocujemy do grzebyka.

Wiele kanzashi montowanych jest na grzebyku, ale nie każdy wie jak to uczynić. Grzebyk to najprostsza metoda wykonania ozdoby, jest wszechstronna w użytku i przede wszystkim wygodna do noszenia większych kanzashi. Tak jak wcześniejsze instrukcje mówiły o tym, że na wsuwkę montujemy drobne i małe kanzashi tak w przypadku grzebyka wielkość nie ma prawie znaczenia. Grzebyki również są o różnych rozmiarach. Dowiecie się jak zamontować i zabezpieczyć kanzashi na grzebyku.

grzebyk

Wcześniej przygotowałam małą wiązankę kanzashi metodami pokazanymi we wcześniejszych instrukcjach. Składa się z jednego kwiatka 5 cm i 5 kwiatków 3 cm. Wszystkie ze sobą skręciłam drucikiem jubilerskim no i zaczynamy montowanie. Na początku przymierzam grzebyk i ucinam zbędną ilość drucika. Koniec uciętego skręconego drucika podklejam klejem na gorąco, aby nie poranić sobie palców w czasie dalszego obrabiania. Jak widać podstawą jest duży kwiat – to względem niego montowane są pozostałe.

montujemy na grzebyku

montujemy na grzebyku

Tak przygotowane kanzashi zaczynam owijać wstążką satynową. Końcówkę uciętego drucika owijam z dużym zapasem.

zabezpieczanie

 

Tak przygotowane kanzashi przyklejam na grzebyk niewielką ilością kleju na gorąco. Miejsce przyklejania jest tam, gdzie przed chwilką owijaliśmy tasiemką.

przyklejamy

Gdy nam się już trzyma solidnie – przystępujemy do owijania tasiemką grzebyka.

[fruitful_alert type=”alert-block”]RADA: Tasiemka najlepiej aby była 0.6 cm lub nawet mniejsza. Musi wejść między ząbki grzebyka i nie marszczyć się – wtedy wygląda estetyczniej.[/fruitful_alert]

Owijamy tasiemką co jeden ząbek grzebyka a na końcu przypalamy tasiemkę i przyklejamy w tyle.

owinięte

Po całkowitym owinięciu i ukryciu drucika możemy przystąpić do przyklejania pozostałych elementów . Dzięki tasiemce mamy pewność, że kanzashi nam nie odklei się od bazy grzebienia. Na końcu oczywiście przyklejam białe kwiaty do grzebyka, dodaję coś do upiększenia jak na przykład perełki na żyłce i w tyle zabezpieczam kawałkiem materiału druty, aby nie haczyły się przypadkowo do włosów.

Tak można zamontować nawet najbardziej skomplikowane kanzashi. Jest to sposób szybki, solidny i przede wszystkim estetyczny.