Instrukcje,  Kanzashi

Instrukcja 1- róża krok po kroku

Witam.

Dziś pokażę Wam jak krok po kroku wykonać różę z pojedynczych płatków. Można ją wykorzystać prawie do wszystkiego, bardzo ładnie się prezentuje i z takich właśnie róż najładniejsze bukiety wychodzą.

Do zrobienia róży potrzebujemy satynę w kolorze czerwonym, ostre nożyczki, linijkę, pęsetę oraz szablon 5cm. Materiał po uprzednim usztywnieniu tniemy na paski o szerokości 5 cm i później przygotowujemy kwadraty 5 cm x 5 cm. Kwadrat składamy na pół a następnie rogi składamy do środka (zdjęcie ze szpilką). Obcinamy dolną część materiału i tworzy nam się pierwszy płatek róży. Przypalamy nad świeczką trzy strony płatka, które mogą się strzępić.  W taki sposób wykonujemy kilka płatków.

To z ilu płatków róża się składa nie jest od niczego uzależnione. Można robić z 8 płatków lub 12. Osobiście przy różach z 5 cm płatków wykonuję je z 8 jednak gdy kwadraty mają wymiar 6 cm robię z 12 wtedy róża wydaje się być pełniejsza.

Pierwszy płatek smarujemy klejem i zwijamy w rulonik. Do tego potrzebna jest peseta, gdyż osobiście nie mam zbyt zgrabnych palców. Pęseta jest dla mnie bardzo przydatnym narzędziem, którym posługuję się nie gorzej niż własnymi palcami. Do powstałego rulonika możemy zacząć doklejać kolejne płatki. Na zdjęciach pokazane są po kolei jak wygląda nasza róża.

W chwili obecnej jestem w trakcie wykonywania bukietu złożonego z tych róż. Mam nadzieję, iż niebawem będę mogła się tutaj pochwalić efektem końcowym. Póki co – pracownia wzywa.

Co sądzicie o tego typu różach? Według was są prostsze niż ze wstążki? Może bardziej pracochłonne? A może bardziej liczy się efekt końcowy a nie technika wykonania? Zapraszam do dyskusji – chciałabym poznać Wasze zdanie w tym temacie.